Proč tolik lidí chce domácí mandl?

 

Domácí mandl je dostupnou a uživatelsky příjemnou variantou k žehlení s prknem a žehličkou. Představuje významnou úsporu času, usnadnění práce a zvýšení komfortu při žehlení praného prádla.

Velikou předností mandlu je, že umožňuje žehlit vsedě a tlak na žehlené prádlo vyvíjí za vás. Je velmi šetrný k vaším nohám, pažím i zádům. Naši zákazníci si ho pořizují pro časté žehlení nebo opakované nárazové žehlení velkého množství prádla.

 

 

Mandlováním ke zdraví

Sezení u žehlení doporučujeme osobám, které jsou citlivé na páteř a záda (např. chronické bolesti zad, křivá páteř) a na klouby (zejm. kolena, ramena, zápěstí) nebo osobám, pro které je stání a manipulace s žehličkou nepříjemná i z jiných zdravotních příčin.

Zároveň domácí mandl doporučujeme těm zákazníkům, kteří si přejí zdravotním komplikacím předejít.

 

Kde mandl využiji?

 

Například:

 - mateřské školky,
 - tábory,
 - nemocnice,
 - nejrůznější sociální ústavy,
 - domovy důchodců,
 - stacionáře,
 - ubytovny,
 - hotely,
 - penziony,
 - vysokoškolské koleje a internáty,
 - sportovní kluby,
 - restaurace,
 - bazény,
 - wellness centra
 - domácnosti
 - a řada dalších.

 

Mandly jsou ideální pro žehlení rovných dílů, jako jsou například prostěradla, ubrusy, ložní prádlo atp. Trička, košile, kalhoty a další nerovné střihy a tvary je rovněž možné mandlovat. Je to jen otázka cviku.

 

Kolik místa domácí mandl zabere?

Domácí mandl má ve složeném stavu rozměry přibližně kuchyňské židle.

Je velmi skladný a díky kolečkům snadno přemístitelný z místa na místo. Rozkládání a skládání mandlu je rychlé a komfortní a nevyžaduje ani odborné znalosti, ani manuální sílu. Námaha na přesouvání a rozkládání mandlu je srovnatelná s námahou na přesouvání vysavače a rozkládání žehlicího prkna.

V rozloženém stavu mandl zabere přibližně tolik místa, co žehlící prkno.

 

Co je to domácí mandl a jak vypadá?

Mandl (nebo též žehlicí stroj) je mechanický prádelní stroj určený pro pohodlné a rychlé žehlení prádla.

Mandly se dělí na domácí nebo průmyslové.

 

1) Průmyslový mandl má jeden nebo více žehlicích válců, které tlačí žehlené prádlo do kovového koryta pod sebou. Přítlakem na horký kov se prádlo vyžehlí, ať už za pomocí tepla, nebo kombinace tepla a páry. Zpravidla má větší rozměry a vyžaduje složitější instalaci. Je konstruovaný na každodenní směnný provoz. Průmyslový mandl doporučujeme pro velké provozovny.

 

2) Domácí mandl má jeden žehlicí válec, který tlačí žehlené prádlo k topnému tělesu. Topné těleso bývá umístěné pod válcem nebo nad ním (dle značky). Topné těleso i válec jsou potažené potahem pro zvýšení komfortu a bezpečí při práci. 

V minulosti dokonce sloužil ruční mandl pro ruční vytlačování vody z látky. Dnes už tomu tak není. Do současných mandlů se vkládá prádlo suché nebo vlhké ze sušičky. Uživatel sám vybere, zda si přeje funkci napařování.  

Kvalitní domácí mandly značek Ironnette z naší nabídky jsou vhodné jak do každé domácnosti, tak do nízkokapacitních provozů.  Mandly se od sebe liší délkou válce, možností či nemožností napařování a také tím, zda mají obě či jen jednu stranu volnou pro případný přesah žehleného materiálu, pokud je širší než délka válce. Pro frekventovanější provozovny je třeba zvážit některý z průmyslových korytových mandlů z naší nabídky. 

Zajímá vás, jak mandl a mandlování vypadá?